Máte pejska?

Ilustrační foto psaChcete, aby se proběhal s kamarády, ale bojíte se, že vám uteče a vběhne do silnice?

Chcete, aby poslouchal, ale nechcete chodit na cvičák?

Chcete, aby si vyzkoušel překážky jako v televizi, ale nechcete trénovat závodně?

Chcete, aby se naučil dávat pac a válet sudy a nevíte, jak na to?

Chcete si zkusit, jestli by se vám líbil některý ze psích sportů?

Tak to zkuste u nás!

Ilustrační foto psů, kteří sprintují za míčkem

V chráněném oploceném 5 tisíc m2 velkém zatravněném sadu se stromy i volnými plochami. V čistém prostředí mimo město, jen 20 minut od Brna.

Ve skupině pěti až šesti pejsků podobného věku, velikosti a temperamentu. S učitelkami, které budou dohlížet na psí hry, vysvětlí vám, jak naučit pejska poslouchat, ukážou mu, jak překonat kladinu nebo skočku, předvedou, jak je jednoduché nacvičit efektní triky. S učitelkami, které samy se svými psy jezdí na výstavy, trénují agility, poslušnost, obedienci, dogdancing a záchranařinu.

Chceme, aby si pejsci zařádili, něco se naučili a aby se k nám moc těšili.

Kde se vzal ten nápad?

FalcoKdyž nás opustil náš americký kokršpaněl Falco, vydrželi jsme bez psa jen několik dní. Neuplynul ani týden a po domě se proháněl hnědý čertík, štěně amerického kokršpaněla, Bard.

Učili jsme ho základní věci a zdálo se, že je moc chytrý a hlavně velmi aktivní a energický. Začali jsme tedy hledat, jak tuto aktivitu vybít nebo usměrnit.

Vyhledávali jsme psí výběhy a loučky, ale často byly neoplocené a štěně se rozběhlo, kam nemělo. Někdy tam byli psi, kteří byli pro štěně moc velcí nebo divocí.

Hledali jsme cvičák, kde by nám pomohli se základní poslušností, ale i s běžnými problémy při společném soužití. Většinou se cvičilo podle nějakých předpisů, někdy si dokonce psi nesměli spolu hrát, výukové hodiny byly v čase, který nám nevyhovoval.

Chtěli jsme, aby se naučil překonávat překážky a rekreačně vyzkoušel některý ze psích sportů. Téměř všude byly uzavřené oddíly, které nováčky nepřibíraly a navíc trénovaly velmi intenzivně.

BardŘekli jsme si, že takových pejsků, jako je Bard musí být přece spousta. Takových, kteří nikdy nebudou skládat zkoušky podle nějakých pravidel, ale musí umět chodit na vodítku a přijít na zavolání. Takových, kteří si chtějí vyzkoušet slalom a tunel, ale závodit budou maximálně na malých neoficiálních soutěžích. Kteří se potřebují proběhnout s kamarády a poválet se v trávě beze strachu z aut, agresivních psů nebo strážců parkového pořádku.

A pro všechny takové pejsky jsme se rozhodli založit Psí školičku BaF. Školička má jméno podle počátečních písmen obou našich pejsků. A školička je to proto, že nepůjde o žádnou“velkou“ výuku, o žádné ostnaté nebo elektrické obojky, ale o místo, kde si budou pejsci hrát a při tom se i něco užitečného naučí.