Účast našich závodníků na Falcově memoriálu v Kovalovicích

ikona RSS Účast našich závodníků na Falcově memoriálu v Kovalovicích

4.listopadu 2012 pořádala Psí školička BaF Kovalovice závod pro šikovné pejsky, který se jmenoval Falcův memoriál. Pro jihlavské závodníky uvolnili 10 startovních míst, která jsme poměrně rychle zaplnili. Protože ne všichni měli možnost se dopravit za Brno, sehnala jsem velké auto, řízení se ujala jedna ze závodnic, naložili jsme 5 pejsků a 9 lidí a hurá na výlet. Ostatní závodníci se svými doprovody se dopravili po vlastní ose.

V 9.30hod po prezentaci to vše vypuklo. Závodníci si vylosovali startovní čísla, byli seznámeni s úkoly, které mají splnit a mohlo se začít. Nejprve museli pejsci ukázat, jak umí "sedni, lehni, zůstaň" a chůzi u nohy, potom je čekaly překážky.Aby to nebylo jen na psících, museli psovodky a psovod dokázat, že mají určité znalosti teoretické. Následovalo přivolání ztížené nástrahami - petka, plyšák, dobrotky apod. A nakonec všichni předvedli !triky!  jako je pac, sudy, slalom mezi nohama,  panáček, proskakování obručí apod.

V čase, který organizátorky potřebovaly ke spočítání výsledků a připravení diplomů a cen,byly na programu ukázky psích dovedností z oboru canisterapie,mysliveckého výcviku, skupinové poslušnosti a kovbojského tance se psem, který předvedla 13letá slečna se svou kavalíří kamarádkou.Myslím, že si to všichni užili.Také došlo na tombolu.

A pak už bylo na řadě vyhlášení výsledků.  Vzhledem k tomu, že jihlavská psí školička funguje teprve od letošního května, nečekala jsem žádné překvapení, a o to větší jsem měla radost, když se všichni závodníci umístili na krásných místech. Byla to ta nejlepší odměna pro mě.

Tak a pak už byl čas na rozkrájení a snězení krásného a dobrého dortu,který psí školičce věnovala jedna ze závodnic. Díky.

Takže, kdo jste nebyli - llitujte a příště jeďte s námi, protože v Kovalovicích vyhrává každý, kdo se zúčastní.

Děkujeme za pozvání i milé přijetí v Kovalovicích ing. Tamaře Šamánkové a jejímu týmu. Pejskům zdar.   Helena