Co se děje ve školičce o prázdninách

ikona RSS Co se děje ve školičce o prázdninách

Přes prázdniny se pejsci scházejí v naší školičce ve třech třídách.

Čtvrtek navečer je určen pro štěňata velkých plemen. Chodí k nám labradorka, rotvajlerka, rhodéský ridgeback, výmarský ohař a slečna flat retrívrová. S paní učitelkou Martinou překonávají úskalí prvních povelů, poměřují svoje síly v divokých honičkách a hlavně strašně rychle rostou.

V neděli dopoledne přicházejí malí pejsci. Je jich hodně, tak už mají dvě třídy. Nejvíc zastoupeno je plemeno čivava, chodí pejsci i fenečky. Nejmenší pejsek je jorkšírek, který má jen 1,2 kg. Temperamentní naháček si přivedl štěněcí kamarádku stejného plemene, pravidelně chodí i slečna grifonková. Velkým zájmem o překážky překvapila i slečna mopsová a osmělují se i nejnovější žáci, mladá šiba a jack russel teriérka. Pokoušíme naučit naše malé společníky pravidla vhodného chování ve společnosti člověka. Také páníčci se mají co učit! Často až na ostatních uvidí, jaké dělají sami chyby v komunikaci se svým pejskem. Hodně času věnujeme překonávání našich cvičných překážek. Nejde o žádné závodění, ale o odvahu, šikovnost a získání sebevědomí. Nejdůležitější činností v naší školičce jsou ale hry s ostatními pejsky. To je často těmto malým plemenů velmi vzácné.  

Po prázdninách připravujeme otevření "sportovní třídy", kam budou chodit pejci, kteří již docela poslouchají a chtějí se více věnovat sportovním aktivitám. Připravujeme také otevření třídy pro dospělé velké psy.

Pokud byste měli zájem se na některou hodinu přijít podívat, ozvěte se na mail nebo telefon uvedený v kontaktech.