Třídy vznikají na jaře při tvorbě rozvrhu. Vždy záleží na tom, co chcete se svým pejskem dělat. Tomu se přizpůsobíme. Snažíme se také skupiny vytvářet podle velikosti a věku pejsků.

Třídy

Třídy

Třídy pro štěňátka

Třídy pro štěňátka

Budeme se kamarádit s ostatními pejsky, běhat s nimi po sadu a zvykat si na pohyb ve smečce. Naučíme se dávat pozor, kde je náš páneček, přiběhnout k němu na zavolání, zkusíme nějaké povely – sedni, lehni. Budeme se učit chodit s pánečkem na vodítku i jen tak. Vyzkoušíme, jak se překonávají různé překážky, opatrní získají sebevědomí, zbrklíci se budou učit zpomalit. Naučíme se dávat pac i jiné triky. A hlavně bude spousta legrace a pamlsků.

Máme třídu pro štěňata malých plemen i pro ty větší.

Poslušnost

Poslušnost

Základní poslušnost se cvičí podle tří řádů - Zkušební řád pro sportovní výcvik psů v České republice (také Národní zkušební řád, NZŘ), Zkušební řád pro mezinárodní zkoušky pracovních psů (IPO) a Zkušební řád Kynologické jednoty ČR. V každém řádu je soustava zkoušek od nejlehčích (ZZO, BH, ZOP) až po vrcholové, u vyšších stupňů se obvykle zkoušky skládají z částí poslušnost, stopa a obrany.

V těchto hodinách vám ukážeme, jak s vaším psem nacvičit základní cviky poslušnosti - chůzi u nohy na vodíku i bez, polohy sedni, lehni a vstaň, obraty na místě, přivolání i dlouhodobé odložení. Také si ukážeme základy aportu. Budete-li mít zájem, můžeme vás dovést až ke složení zkoušky a případně k účasti na některém závodě.

Máme i speciální hodiny poslušnosti pro malá plemena podle části Národního zkušebního řádu pro psy do 45 cm kohoutkové výšky.

Dogdancing a Triky

Dogdancing

Dogdancing může být sportovní disciplína, ale také vynikající relax a zábava, kterou lze provozovat s jakýmkoli psem a téměř kdekoli. Základem dogdancingu jsou cviky a triky, které pes provádí pod vedením svého psovoda za doprovodu hudby. Je povolena celá škála pohybů od chůze u nohy přes otočky, slalom mezi nohama, couvání, podávání pacek, panáčkování, až po válení sudů, skákání přes ruce nebo nohy psovoda apod. I v tomto sportu se skládají zkoušky, a to ve čtyřech divizích, které se od sebe liší povinnými cviky, a ve třech úrovních obtížnosti.

V našich hodinách se zaměříme na cviky a triky, které se budeme učit buď naváděním (luring), nebo tvarováním (shaping). Pokročilejší můžeme dovést až ke složení zkoušky v některé z divizí nebo k účasti na nějakém závodě.

Obedience

Obedience

Toto slovo znamená „poslušnost" nebo „ovladatelnost". V každé ze čtyř úrovní obtížnosti provádí psovod se psem 9 cviků, například chůzi u nohy, aport, vyslání do čtverce, dlouhodobé odložení, odložení za pochodu, rozlišení předmětu psovoda a podobně. Poslední částí hodnocení je celkový dojem z práce psa a psovoda.

Při zkouškách a závodech se přihlíží k tělesné konstituci psa a k plemeni, proto je možné tento sport provozovat s jakýmkoli pejskem. Také povely si volí psovod sám, nejsou předepsány. Za to je ale přesně předepsáno, jak mají jednotlivé cviky vypadat a pes je musí provádět opravdu přesně a při tom radostně.

Závody a zkoušky se pořádají jak venku, tak i v halách.

V našich hodinách se seznámíme s úplnými základy. Naučíme se, jak mají vypadat jednotlivé cviky v základním stupni obtížnosti. U každého si ukážeme postupy, jak dosáhnout správného provedení. Řekneme si, jak psa motivovat a odměňovat, a jak to udělat, aby to psa opravdu bavilo. A pak už to záleží jen na vás. Budete-li chtít, připravíme vás na závody (zkoušky) v kategorii OBZ.

Pachové práce

Pachové práce

Čich je pro psa nejdůležitější smysl. A v lidském prostředí, které preferuje zrak, je často využíván jen minimálně. Přitom jeho tréninkem můžete psa velmi dobře zabavit, odčerpat přebytečnou energii a ještě se stát skvělým parťákem.

Pachové práce nacházíme v mnoha psích sportech - jako stopování, vyhledávání osob, rozlišování jednotlivých pachů nebo vyhledávání konkrétních pachů v terénu, v budově nebo v předmětech.

V našich hodinách se naučíme, jak vysvětlit psovi, že máme zájmem o jeho čichové schopnosti, ukážeme si základy stopování i vtištění různých pachů. Pro pokročilejší můžeme vyzkoušet nosework, přesné stopování nebo hledání osob v terénu.

Na plemeni, věku ani zkušenostech nezáleží.

Práce s klikrem

Klikr

To je ten malý kouzelný předmět, který způsobí, že pes poslouchá jako hodinky? No, takhle snadné to není. Ale znalost práce s klikrem vám rozhodně může pomoci v komunikaci se psem, zvlášť pokud ho chcete naučit pěkné triky nebo vypilovat poslušnost.

Běžné hodiny

Běžné hodiny

Pejsci jsou rozděleni podle velikosti, stáří, případně pokročilosti. V každé třídě je 4-7 pejsků. Žáci se učí, jak se chovat k ostatním lidem i psům, a páníčci, jak naučit svého čtyřnohého parťáka vše, co je nutné pro spokojený život. Učíme se odměňovat pamlsky i hračkou, chodit na vodítku i přinášet předměty, nosit košík i podávat packy, překonávat kladinu nebo tunel, i v klidu ležet na místě. Veškerá výuka probíhá bez fyzických korekcí a trestů, podle zásady, že nové chování může vzniknout pouze odměňováním toho, co chceme, aby pes dělal.

Tyto hodiny doporučujeme pro štěňata, pro psy, kteří přicházejí do naší školičky poprvé, a pro ty, kteří nemají zájem o speciálnější dovednosti nebo nemohou chodit pravidelně.