Falcův memoriál - 3.ročník

ikona RSS Falcův memoriál - 3.ročník
Tradičně první neděli v listopadu (2.11.2014) proběhne v Psí školičce BaF v Kovalovicích školní závod - Falcův memoriál, tentokrát již 3. ročník.
Během několika dnů zveřejním podrobné propozice, ale počítejte s podobným průběhem, jako v roce 2013. Závodníci budou předvádět poslušnost (základní povely), obratnost (překážky), šikovnost (triky), znalosti (z oboru kynologie) a bude i překvapivá disciplína. Vyhlásíme nejsympatičtějšího účastníka, budou ukázky činností se psy a samozřejmě tombola.
Novinkou letošního ročníku bude Závod v poslušnosti podle ZOP. Je určen pro všechny, kdo si na opravdové zkoušky netroufli, ale i ty, kdo je už složili (nesmí mít složenu vyšší zkoušku). Posuzovat se bude přesně podle řádu Kynologické jednoty Brno, proběhnou i skupinové cviky, přenášení a nepříjemný terén.
Stejně jako loni bude závod otevřený, to znamená, že zbudou-li místa, mohou se přihlásit i pejsci, kteří do naší školičky nechodí. Chtěla bych, aby to bylo veselé a mimořádné ukončení školního roku (něco jako školní akademie :-) ), takže předpokládám, že se přihlásíte ve velkém počtu a rodinní příslušníci přijdou dělat obecenstvo.
V prvním termínu (do 20.10.2014) se budou hlásit žáci naší školičky včetně těch z Jihlavy a Soběšic. Za žáka školičky považuji pejska, který je zapsán do nějaké třídy a byl v září a říjnu letošního roku alespoň 3x na hodině. Počet míst je omezen, tak neotálejte. Hlaste se nejlépe na mail baf@psiskolicka.cz, v propozicích bude napsáno, jak uhradit startovné.
Od 21.10.2014 otevřeme startovní listinu i pro týmy, které do naší školičky nechodí. Upozorňuji, že hlavní závod je určen pouze pro pejsky, kteří nemají složenu žádnou zkoušku! Na Závod v poslušnosti podle ZOP se mohou přihlásit pouze psi, kteří nemají složenu vyšší zkoušku něž ZOP, ZZO a BH.
Určitě budu také zase potřebovat pomocníky, jednak přímo na den závodů (organizace, vaření a distribuce čaje, topení v kamnech v chajdě atd.), jednak na přípravu sadu na závody (úklid, listí, oprava překážek apod.), která proběhne pravděpodobně v pátek nebo v sobotu před závodem. Pokud by někdo mohl např. dopředu vytisknout diplomy nebo bodovací tabulky, sehnat silnější pytle na odpadky nebo máte možnost půjčit větší hrnec na čaj, případně třeba plastový zahradní nábytek, nebo upéct něco dobrého pro pořadatele, budu taky moc ráda. Tak se hlaste, odměnou jsou opět volné hodiny do školičky na příští rok. :-)

Hledáme také sponzory, kteří by závodníků přidali něco do „výherních" balíčků - mohou to být i různé reklamní předměty. Máte-li ve svém okolí organizaci nebo firmu, která by měla zájem se na závodech prezentovat, ať mi napíše na mail a domluvíme se.

A ještě poznámka: Loni jsme si vyzkoušeli závod ve velmi špatném počasí, takže pro letošek jsem se rozhodla, že pokud bude stejně zima a deštivo, závod zruším (startovné samozřejmě vrátím) a přesunu na jaro.