Falcův memoriál - 5.ročník

ikona RSS Falcův memoriál - 5.ročník
Tradičně první neděli v listopadu, tj. 6. listopadu 2016, uspořádáme v Psí školičce BaF v Kovalovicích školní závod - Falcův memoriál, tentokrát již 5. ročník.

Program bude obdobný jako loni.

Dopoledne proběhne Závod v poslušnosti podle ZOP. Je určen pro všechny, kdo by si ještě na opravdové zkoušky netroufli, ale chtěli by si to vyzkoušet. Posuzovat se bude přesně podle řádu Kynologické jednoty Brno, proběhnou i skupinové cviky, přenášení a nepříjemný terén.

Odpoledne bude Závod pro šikovné pejsky. Závodníci budou předvádět poslušnost (základní povely), obratnost (překážky), šikovnost (triky), znalosti (z oboru kynologie) a bude i překvapivá disciplína. Tento závod bude rozdělen na začátečníky (chodí do školičky první rok) a pokročilé (ostatní). Všichni budou plnit stejné úkoly a cviky, ale hodnotit se bude každá kategorie zvlášť
Vyhlásíme také nejsympatičtějšího účastníka, a snad nám někteří pejsci přijedou ukázat, co dovedou v jiných psích sportech. Součástí Falcova memoriálu je i fotografická soutěž, kterou vyhodnotíme na facebooku po skončení závodů, tak nezapomeňte foťák. Také budeme sbírat potřeby a krmivo pro pejsky v útulcích a dočasných péčích.

Stejně jako loni bude závod otevřený, to znamená, že zbudou-li místa, mohou se přihlásit i pejsci, kteří do naší školičky nechodí. Chtěla bych, aby to bylo veselé a mimořádné ukončení školního roku (něco jako školní akademie :-)), takže předpokládám, že se přihlásíte ve velkém počtu a rodinní příslušníci přijdou dělat obecenstvo.

Jak se přihlásit a jak zaplatit startovné:
Žáci (školičky): Za žáka školičky se považuje pejsek, který je zapsán do nějaké třídy v Kovalovicích, Soběšicích nebo v Jihlavě a byl v září a říjnu letošního roku alespoň 3x na hodině (pro Jihlavu toto omezení neplatí, stačí, že jste chodili v první polovině roku).
Ostatní: Žáci, kteří jsou zapsáni, ale nesplnili 3 hodiny za září a říjen, a všichni, kdo chtějí závodit a nejsou zapsáni v žádné z našich školiček.
Žáci mají při přihlašování přednost a mají o něco nižší startovné, než ostatní.
Do 23.10.2016 se přednostně přihlašují žáci, od 24.10.2016 pak ostatní. Uzávěrka pro všechny přihlášky včetně zaplacení je 31.10.2016.

Přihlášku posílejte na baf@psiskolicka.cz a uveďte do ní:
- jméno a příjmení psovoda, rok narození
- jméno psa, rok narození
- plemeno psa
- školička, do které chodíte (Jihlava, Soběšice, Kovalovice)
- závod, na který se přihlašujete (Závod dle ZOP, Závod pro šikovné pejsky, oba)
- telefonický kontakt

Startovné:
Žáci: 200,-Kč za psa a závod
Ostatní: 250,-Kč za psa a závod
Druhý pes jednoho psovoda 50,-Kč za psa a závod
V případě účasti na Závodu dle ZOP i Závodu pro šikovné pejsky za oba závody celkem 250,-Kč za psa
Uhraďte na účet 372355793/0300, do textu uveďte jméno psa a příjmení psovoda.
Přihláška je platná se zaplaceným startovným.

Upozorňuji, že Závod pro šikovné pejsky je určen pouze pro psy, kteří nemají složenu žádnou zkoušku! Na Závod v poslušnosti podle ZOP se mohou přihlásit pouze psi, kteří nemají složenu žádnou zkoušku z poslušnosti nebo obedience.

V sobotu před závodem (5.10.2016) proběhne v sadu brigáda - úklid v chatě, oprava plotu, podzimní práce v sadu. Chcete-li získat nějaké volné hodiny na příští rok, přihlaste se mailem.
Určitě budu také zase potřebovat další pomocníky. Pokud by někdo mohl např. dopředu vytisknout diplomy nebo bodovací tabulky, možnost půjčit třeba plastový zahradní nábytek, nebo upéct něco dobrého pro pořadatele, budu taky moc ráda. Tak se hlaste, odměnou jsou opět volné hodiny do školičky na příští rok. :-)

Hledáme také sponzory, kteří by závodníků přidali něco do „výherních" balíčků - mohou to být i různé reklamní předměty. Sponzorům nabízíme propagaci na stránkách školičky i na Facebooku. Je také možné postavit si stoleček přímo pod ořechy v den závodu a nabízet nejrůznější zboží související se psy. Máte-li ve svém okolí organizaci nebo firmu, která by měla zájem se na závodech prezentovat, ať mi napíše na mail a domluvíme se.