Falcův memoriál - a je to za námi!

ikona RSS Falcův memoriál - a je to za námi!

Neděle ráno, 6. listopadu 2011.

Po řadě sice poměrně teplých, ale podmračených dní, se hned po ránu klube slunko. A co vidí? K sadu v Kovalovicích přijíždí jedno auto za druhým a hemží se tu tolik lidí a psů, kolik tady nikdy nebylo. Co se děje?

Pořádá se tu nultý ročník Falcova memoriálu - uzavřený školní závod pro žáky Psí školičky BaF a jejich páníčky.
Závodníci se registrují v „administrativním centru", rozhodčí připravují jednotlivá stanoviště, přibývá dárků v tombole, fotografové vyhledávají nejlepší záběry.

A už je tady zahájení. Přihlásilo se 21 týmů. Seznam plemen je široký - nejmenší snad trpasličí jezevčík a krysařík a největší středoasijský pastevecký pes. Hojně zastoupení jsou chrti a peruánští naháči. Losují se čísla a můžeme začít.

Každý tým prochází 5 stanovišť, kde předvádí, co se naučili. Na Poslušnosti základní povely, chůzi na vodítku a odložení, na Obratnosti překonání překážek. V disciplíně Triky má pejsek předvést zajímavé cviky a ve Znalostech páníček ukáže, kolik toho ví o psích kamarádech. Na závěr se konzumuje na čas, což je někdy problém, protože kromě párků se musí jíst i granule a chleba. Rozhodčí vše zapisují do bodovacích tabulek.

Není to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Pořadatelé připravili několik malých pastí. Neznámý tmavý tunel, který hodně pejsků děsí, i když měli možnost si ho zkusit před závodem. Záludné otázky na plemena začínající na písmeno P nebo na to, jakou má pes normální tělesnou teplotu. No a nakonec ten chleba - kdo to má žrát!
Ale už docvičil i poslední závodník, je čas na polední přestávku. Pořadatelé musí spočítat výsledky a napsat diplomy. A ještě vybrat nejsympatičtější tým - hlasoval každý, kdo donesl něco do tomboly.

A taky nás ještě čeká Závod pro děti. Přihlásil se sice jen jeden závodní tým, ale aspoň si to vyzkoušíme a příště bude startovní pole určitě větší. Míša s Jessi překonávají podlezku, prolézají tunelem a nacházejí talířek s párky. Teď už je to těžký boj, protože Míša párky chrání vlastním tělem, ale Jessie bojuje ze všech sil, aby je získala. Nakonec se daří obě nožičky přes nepříjemný terén z plastových lahví dopravit do cíle.

A zbývá ještě tombola. Shromáždilo se v ní 51 předmětů, které nějak souvisí se psy (až na tu flašku rumu :-)). Každý, kdo něco donesl, má lísteček, za který může zase něco získat. Někdo je spokojen, někdo překvapen. Nejvíc asi trpasličí jezevčík, když získává největší kost.
Sluníčko pořád svítí a závodníci nastupují na vyhlašování výsledků. Díky štědrým sponzorům dostává každý tým tašku s nějakými pozornostmi a samozřejmě diplom.

V podstatě nezáleží na tom, kdo vyhrál, ale souboj o první místo byl zajímavý. Vítězka bíglice Jessie těsně o jeden bod předstihla svou soupeřku šeltii Ebie, a to díky svému fenomenálnímu výkonu v rychlosti konzumace. Samozřejmě také v této disciplíně zvítězila a vše ještě završila likvidací zbytku sekané, který rozhodčí neopatrně ponechali na příliš nízkém stole. Doufejme, že vše přežila ve zdraví a bude se moci opět vrátit ke konzumaci svých odlehčených granulí :-)

Ocenění přebírají i vítězové ostatních disciplín - šeltie Ebie v poslušnosti, stafordka Hanny v obratnosti na překážkách, jezevčice Sendy v tricích a panička od westice Danušky ve znalostech. Tým v čele s Danuškou byl také zvolen nejsympatičtějším týmem závodu.
A co to? Nese se ještě jeden diplom. Ten dostává paní učitelka Tamara od svých žáčků a je vidět, že je hodně překvapená a potěšená.
Ani se nám nechce domů. Byl to krásný den, krásné ukončení školního roku.

Děkujeme našemu patronovi - Falcovi, který v sadu odpočívá pod keramickým ptáčkem, že na louce u duhového mostu zařídil, aby právě dnes bylo tak fantastické počasí. Děkujeme našim sponzorům - firmě vyrábějící krmiva Calibra, Help reality a Bully Shop - za podporu a dárky. Děkujeme rozhodčím a realizačnímu týmu a skvěle odvedenou práci. A děkujeme všem závodníkům, jejich fandům a rodinným příslušníkům že přišli, závodili a fandili.

A příští rok si to zopakujeme!