Jaro už se blíží!

ikona RSS Jaro už se blíží!

Přestože venku ještě leží sníh, u nás, v Psí školičce BaF v Kovalovicích, se už připravujeme na zahájení další, letos již sedmé sezóny.

Na začátku musím říct, že naše školička není žádný „cvičák". Je to místo, kde si pejsci mohou bezpečně hrát ve velkém oploceném sadu a učit se spolu se svými páníčky, jak mít co největší radost a potěšení ze společného života.

Do školičky přijímáme pejsky jakéhokoli věku (musí mít ukončené očkování), velikosti i chlupatosti. Také dvounožci mohou být důchodového i školního věku. Nezáleží na tom, jestli jste už něco cvičili nebo ne, ani na tom, jestli pes něco umí.

Budete zařazeni do tříd, které mají obvykle maximálně 7 žáků a jsou sestaveny tak, aby velikostně, věkově a povahově umožňovaly klidnou a bezpečnou práci ve skupině.

V běžných třídách se pejsci učí, jak se chovat k ostatním lidem i psům, a páníčci, jak naučit svého čtyřnohého parťáka vše, co je nutné pro spokojený život. Učíme se odměňovat pamlsky i hračkou, chodit na vodítku i přinášet předměty, nosit košík i podávat packy, překonávat kladinu nebo tunel, i v klidu ležet na místě. Veškerá výuka probíhá bez fyzických korekcí a trestů, podle zásady, že nové chování může vzniknout pouze odměňováním toho, co chceme, aby pes dělal.
Hodiny probíhají obvykle o víkendu, až bude déle světlo, otevřeme také jedno odpoledne pracovního dne.

Hodina ve školičce stojí 150,-Kč, pro adoptované chrty (mají samostatné hodiny) 100,-Kč. Druhý pes se stejným páníčkem (při cvičení se střídají) zaplatí 50,-Kč. Hodiny se platí minimálně po třech tak, aby byla vždy alespoň jedna hodina zaplacená dopředu. Úplně první hodinu zaplatíte pouze tehdy, pokud se vám bude ve školičce líbit a budete chtít pokračovat.

Pro rok 2015 připravujeme také speciální kurzy. Jsou určeny pro ty, kdo se chtějí hlouběji seznámit s některými obory kynologie - agility, obedience, sportovní kynologie, poslušnost a speciální cviky pro malá plemena, dogdancing. Podrobnější obsah jednotlivých kurzů budu zveřejňovat postupně. Kurzy budou v délce 5 hodin, pak je možné buď pokračovat, nebo přejít do běžných hodin. Cena za hodinu bude stejná jako u hodin běžných. Kurz otevřeme vždy, když se do něj přihlásí minimálně 3 psi, maximální počet psů v hodině bude 5.

Všem loňským žáčkům a těm, kdo se již přihlásili jako nováčci, pošlu informace k zahájení sedmého školního roku v Psí školičce BaF v Kovalovicích a současně i přihlášku.

Jestliže jste k nám nechodili a chcete to zkusit, napište mi na baf@psiskolicka.cz.

Start školního roku předpokládáme ve druhé polovině března, záleží na počasí a stavu terénu.