Pohyblivá lávka

ikona RSS Pohyblivá lávka

Tak máme novou překážku. Nebo vlastně dvě, ale na stejném principu. Pohyblivé lávky se pohybují na sudech, ale ne moc, proto jsou tam zarážky. Slouží k zlepšení udržení rovnováhy a zvyšování sebevědomí psa. Větší je na sudech o průměru 60 cm, menší má 40 cm.

Tato překážka vypadá velmi jednoduše, ale je docela zrádná. Při každém pohybu psa se totiž hýbe. Přepokládám, že ji nebudete používat bez souhlasu a dozoru učitelky (ale to platí o všech překážkách).

A jak budeme cvičit?

Nejprve pejska na překážku zvedneme. Jen stojíme, psa jistíme přidržením za postroj případně s pomocníkem na druhé straně, aby nespadl. Odměňujeme. Pokud pes klidně stojí a nejeví známky strachu, mírně začneme lávkou hýbat. Pejska chválíme a odměňujeme.

Další krok je chůze po lávce. Postupujeme pomalu a opatrně, zase s jištěním. Psa stále na lávku zvedáme a z ní sundáváme. Nezapomeňte, že lávka se pohne, pokud na ni pes doskočí nebo se od ní odrazí.

Když pes s jistotou lávku přechází a nevadí mu houpání, necháme ho na konci seskočit (samozřejmě jsem vybrali lávku podle velikosti psa).

Posledním krokem je vyskočení na lávku. Zde nejprve lávku přidržujeme, aby se při „nástupu" nepohybovala, postupně necháváme psa naskočit samostatně, ale stojíme vždy tam, kam pes naskočí, abychom ho v případě nutnosti mohli přidržet, kdyby ztratil rovnováhu.

Nespěchejte, chvalte, na konci cvičení odměňujte hračkou nebo honičkou. Psa to musí bavit!!!!