POZOR!!! Zahajujeme zápis na školní rok 2017

ikona RSS POZOR!!! Zahajujeme zápis na školní rok 2017
Protože už se blíží jaro (doufám), začínáme s přípravou na další, devátý školní rok v naší Psí školičce BaF v Kovalovicích.

Prosím, přečtěte si pečlivě tento textu, najdete v něm hodně informací o tom, jak to bude letos probíhat. Kromě běžných a chrtích hodin budeme mít letos opět speciální kurzy, kde si můžete vždy po 5 hodinách vyzkoušet, jestli by vám šly a bavily vás některé psí sporty.

Letos se tedy můžete přihlásit do těchto tříd:

BĚŽNÁ TŘÍDA
Pejsci jsou rozděleni podle velikosti, stáří, případně pokročilosti. V každé třídě je 4-6 pejsků. Žáčci se učí, jak se chovat k ostatním lidem i psům, a páníčci, jak naučit svého čtyřnohého parťáka vše, co je nutné pro spokojený život. Učíme se odměňovat pamlsky i hračkou, chodit na vodítku i přinášet předměty, nosit košík i podávat packy, překonávat kladinu nebo tunel, i v klidu ležet na místě. Veškerá výuka probíhá bez fyzických korekcí a trestů, podle zásady, že nové chování může vzniknout pouze odměňováním toho, co chceme, aby pes dělal.

CHRTÍ SPECIÁLKA
Třída pro adoptované chrty, případně jejich čtyřnohé kamarády. Uděláme tolik tříd, kolik jich bude zapotřebí podle počtu přihlášených.

POSLUŠNOST POKROČILÍ
Tato třída je určena pro loňské absolventy kurzů poslušnosti. Povede ji Kačka, její režim docházky a placení bude stejný jako u běžných hodin.

Další třídy budou vytvořeny, pokud se přihlásí alespoň 3 zájemci, a budou v nich probíhat speciální kurzy:

DOGDANCING (povede Tamara)
POSLUŠNOST (povede Kačka)
MALÁ PLEMENA (povede Tamara)
OBEDIENCE (povede Tamara)
AGILITY (povede Katka)
PES ZÁCHRANÁŘ (povede Kačka)
PACHOVÉ PRÁCE (povede Tamara)

Obsah a způsob organizace jednotlivých kurzů je popsán na stránkách http://www.psiskolicka.cz/kovalovice/

Většina hodin bude probíhat o víkendu; pokud bude zájem, můžeme přidat i nějaké všední odpoledne. Ještě vám neřeknu, která hodina bude v jakém dni a čase, protože to záleží na tom, kolik žáků se nakonec přihlásí. Učit vás budou paní učitelky Katka, Kačka a já.

PLATBY

Hodina ve školičce stojí 170,-Kč, pro adoptované chrty 100,-Kč. Druhý pes se stejným páníčkem (při cvičení se střídají) zaplatí 50,-Kč. To platí pro běžné hodiny i speciální kurzy.
V běžných hodinách a chrtí speciálce se platí minimálně po třech hodinách tak, aby byla vždy alespoň jedna hodina zaplacená dopředu. Úplně první hodinu zaplatíte pouze tehdy, pokud se vám bude ve školičce líbit a budete chtít pokračovat. Platit můžete převodem na účet nebo hotově přímo paní učitelce.
Ve speciálních kurzech zaplatíte celý pětihodinový kurz dopředu.

Můžete také získat hodiny „zdarma" nebo slevy:
- zaplatíte-li 10 běžných hodin najednou, bude vás to stát jen 1500,-Kč
- pokud si předplatíte 8 hodin pro adoptovaného chrta, získáte další hodinu zdarma
- pokud jste si půl roku před nástupem do školičky vzali pejska z útulku (nutný doklad), máte u nás 3 hodiny zdarma
- další volné hodiny můžete získat, pokud se zapojíte do brigád, které v sadu budeme pořádat, stanete se pomocníky při některých akcích, které pořádáme, nebo pokud můžete školičce pomoci s některými pracemi, případně výrobou překážek. Za 2 hodiny brigády je jedna hodina ve školičce zdarma, u překážek se domluvíme individuálně.

DOCHÁZKA do běžných hodin, chrtí speciálky a poslušnosti pro pokročilé

Budete zařazeni do konkrétních tříd a učit vás bude konkrétní paní učitelka.
Každý dostane průkazku (ti, co již chodili, budou pokračovat se starou). Do průkazky se zapíše počet zaplacených hodin a vždy na konci hodiny se v průkazce označí, že hodina byla vyčerpána. Z hodiny se můžete klidně 24 hodin předem omluvit, ovšem pokud nepřijdete bez omluvy, hodina vám propadá.
Do hodiny nemohou chodit háravé feny a nemocní psi. Zde důrazně upozorňuji na nevhodnost účasti se psem, který má kašel nebo průjem.

DOCHÁZKA do speciálních kurzů

Speciální kurzy budou mít jiný režim, protože výuka v jednotlivých hodinách na sebe bude navazovat. Bude tedy zapotřebí, abyste opravdu na těchto pět hodin přišli, protože budeme postupovat podle časového plánu a nebude možné se vracet zpět kvůli někomu, kdo chyběl. Stane-li se, že opravdu z vážných důvodů nebudete moci přijít (nemoc psovoda nebo psa), budete mít po skončení pětitýdenního kurzu možnost přijít na jeden náhradní termín.

PŘIHLÁŠKA

Letos se budete hlásit do školičky „elektronicky". Takže nemusíte nic tisknout ani posílat zpátky.
Přihlášku najdete na tomto odkazu:
PŘIHLÁŠKA
Jen ji vyplníte a odešlete.

Vyberte si druh třídy, do které chcete chodit, a pokuste se vybrat, který termín by pro vás byl nejvhodnější. Podle toho se budeme pokoušet sestavit rozvrh. Důležitá je také informace o případných potížích, které váš pejsek má v kolektivu. Snažíme se, abychom sestavili víceméně přátelské skupinky. Pokud víte, že jste loni měli problémy s konkrétním spolužákem (nebo i kolegou člověkem, případně paní učitelkou), nestyďte se to napsat. Na konci přihlášky je místo na vaše požadavky a další připomínky

Přihlášku vyplňte nejpozději do 15.3.2017. V druhé polovině března bychom chtěli sestavit rozvrh a bude-li slušné počasí a narostlá tráva, od dubna bychom mohli začít s pravidelnou výukou.
Samozřejmě se můžete přihlásit i později (nebo nějaký váš známý nebo kamarád), ale pak už se budete muset zařadit do připravených hodin.

P.S.1

Máte-li známého nebo kamaráda, který by chtěl také chodit do Psí školičky BaF, řekněte mu, že je právě čas se přihlásit!.

P.S.2
Sledujte naše stránky www.psiskolicka.cz, objevují se tam novinky a zajímavé informace pro vás. Také se můžete stát našimi fanoušky na Facebooku, kde najdete spoustu videí a fotografií: http://www.facebook.com/psiskolicka