Psí školička v roce 2018 - info a přihláška

ikona RSS Psí školička v roce 2018 - info a přihláška
Začínáme přípravu na desátý školní rok v naší Psí školičce BaF v Kovalovicích.
Letos u nás bude učit Kačka, Bára, Tamara a občas Radim.
Domluvili jsme se na předběžném harmonogramu.
V sobotu od rána do odpoledne bude učit Tamara. Budou tam kurzy pachových prací, dogdancing, poslušnost pro malé psy, a určitě nějaké běžné hodiny.
V sobotu odpoledne a navečer přijdou na řadu hodiny agility, které povede Bára. Bude-li zájem, bude mít i běžné hodiny.
V neděli dopoledne budou nepravidelně štěňata s Radimem, případně podle zájmu základy obedience nebo poslušnosti.
Pokud nebude mít Radim čas, vymyslíme nějaký seminář nebo individuální hodiny.
V neděli odpoledne a navečer bude cvičit Kačka. Určitě svou „starou gardu", ale také další hodiny s poslušností nebo základy záchranařiny.
Pokud se vám nehodí víkend, určitě otevřeme i nějaké hodiny ve všední den odpoledne. Nabízí se třeba pátek, abyste pak mohli strávit víkend někde na výletech.

Letos se tedy můžete přihlásit do těchto tříd:

BĚŽNÁ TŘÍDA
Pejsci jsou rozděleni podle velikosti, stáří, případně pokročilosti. V každé třídě je 4-6 pejsků. Žáčci se učí, jak se chovat k ostatním lidem i psům, a páníčci, jak naučit svého čtyřnohého parťáka vše, co je nutné pro spokojený život. Učíme se odměňovat pamlsky i hračkou, chodit na vodítku i přinášet předměty, nosit košík i podávat packy, překonávat kladinu nebo tunel, i v klidu ležet na místě. Veškerá výuka probíhá bez fyzických korekcí a trestů, podle zásady, že nové chování může vzniknout pouze odměňováním toho, co chceme, aby pes dělal.

BĚŽNÁ TŘÍDA S POSLUŠNOSTÍ
Tyto hodiny budou také rozděleny podle velikosti psů a budou více zaměřeny na konkrétní výcvik poslušnosti podle zkušebních řádů. Učitel vás zde také může připravit na některé základní zkoušky.

NEPRAVIDELNÉ HODINY S RADIMEM
Pokud budete mít zájem přijít na občasné hodiny s Radimem, které jsou zaměřeny především na práci a hry se štěňaty a základy poslušnosti případně obedience pro mladší psy, budete muset sledovat naše stránky na facebooku a přihlašovat se přímo u příspěvku na každou hodinu zvlášť. Radim nemůže mít z časových důvodů hodiny každý víkend. Doporučuji proto, abyste se současně přihlásili do nějaké pravidelné hodiny a podle momentální situace přišli buď do své pravidelné třídy, nebo se omluvili a zapsali se na hodinu k Radimovi.

Další třídy budou vytvořeny, pokud se přihlásí alespoň 3 zájemci, a budou v nich probíhat speciální kurzy:

DOGDANCING (povede Tamara)
OBEDIENCE (povede Tamara)
AGILITY (povede Bára)
PES ZÁCHRANÁŘ (povede Kačka)
PACHOVÉ PRÁCE (povede Tamara)

PLATBY
Hodina ve školičce stojí 170,-Kč. Druhý pes se stejným páníčkem (při cvičení se střídají) zaplatí 50,-Kč. To platí pro běžné hodiny i speciální kurzy.
V běžných hodinách se platí minimálně po třech hodinách tak, aby byla vždy alespoň jedna hodina zaplacená dopředu. Úplně první hodinu zaplatíte pouze tehdy, pokud se vám bude ve školičce líbit a budete chtít pokračovat. Platit můžete převodem na účet nebo hotově přímo paní učitelce.
Ve speciálních kurzech zaplatíte většinou celý pětihodinový kurz dopředu.
Můžete také získat hodiny „zdarma" nebo slevy:
- zaplatíte-li 10 běžných hodin najednou, bude vás to stát jen 1500,-Kč
- pokud jste si půl roku před nástupem do školičky vzali pejska z útulku (nutný doklad), máte u nás 3 hodiny zdarma
- další volné hodiny můžete získat, pokud se zapojíte do brigád, které v sadu budeme pořádat, stanete se pomocníky při některých akcích, které pořádáme, nebo pokud můžete školičce pomoci s některými pracemi. Za 2 hodiny brigády je jedna hodina ve školičce zdarma, u překážek se domluvíme individuálně.

DOCHÁZKA do běžných hodin
Budete zařazeni do konkrétních tříd a učit vás bude konkrétní paní učitelka.
Každý dostane průkazku (ti, co již chodili, budou pokračovat se starou). Do průkazky se zapíše počet zaplacených hodin a vždy na konci hodiny se v průkazce označí, že hodina byla vyčerpána. Z hodiny se můžete klidně 24 hodin předem omluvit, ovšem pokud nepřijdete bez omluvy, hodina vám propadá.

DOCHÁZKA do speciálních kurzů
Speciální kurzy budou mít jiný režim, protože výuka v jednotlivých hodinách na sebe bude navazovat. Bude tedy zapotřebí, abyste opravdu na těchto pět hodin přišli, protože budeme postupovat podle časového plánu a nebude možné se vracet zpět kvůli někomu, kdo chyběl. Stane-li se, že opravdu z vážných důvodů nebudete moci přijít (nemoc psovoda nebo psa), budete mít po skončení pětitýdenního kurzu možnost přijít na jeden náhradní termín.

DOCHÁZKA do nepravidelných hodin s Radimem
Hodiny budou vypsány nejpozději ve čtvrtek na naší fb stránce a přihlásíte se komentářem k příspěvku. Je třeba, abyste si v sobotu večer zkontrolovali, zda se přihlásil dostatek zájemců a hodina proběhne. Pokud se na hodinu přihlásíte, měli byste přijít. Z vážných důvodů se můžete omluvit, ideálně smskou přímo Radimovi, ale nejpozději 24 hodin před začátkem hodiny. Jinak musíte hodinu zaplatit.

Do hodiny nemohou chodit háravé feny a nemocní psi. Zde důrazně upozorňuji na nevhodnost účasti se psem, který má kašel nebo průjem.

PŘIHLÁŠKA
Letos se budete hlásit do školičky „elektronicky". Takže nemusíte nic tisknout ani posílat zpátky.
Přihlášku najdete na tomto odkazu:
https://goo.gl/f4htey

Jen ji vyplníte a odešlete.

Vyberte si druh třídy, do které chcete chodit, a pokuste se vybrat, který termín by pro vás byl nejvhodnější. Podle toho se budeme pokoušet sestavit rozvrh. Důležitá je také informace o případných potížích, které váš pejsek má v kolektivu. Snažíme se, abychom sestavili víceméně přátelské skupinky. Pokud víte, že jste loni měli problémy s konkrétním spolužákem (nebo i kolegou člověkem, případně paní učitelkou), nestyďte se to napsat. Na konci přihlášky je místo na vaše požadavky a další připomínky

Přihlášku vyplňte nejpozději do 15.3.2018. V druhé polovině března bychom chtěli sestavit rozvrh a bude-li slušné počasí a narostlá tráva, po Velikonocích bychom mohli začít s pravidelnou výukou.