Speciální hodiny - CHRTI

ikona RSS Speciální hodiny - CHRTI

Již od počátku své existence spolupracuje Psí školička BaF s lidmi, kteří adoptují především vysloužilé závodní chrty v rámci programu Chrti v nouzi. Chodí k nám nováčci, kteří si ještě udiveně prohlížejí každý strom a pampelišku, i „mazáci", kteří už bez problémů zvládnou projít tunelem nebo překonat kladinu. Prostor našeho oploceného sadu je zvlášť vhodný pro možnost bezpečně se proběhnout, kterou obvykle tito psi jinde nemají. Kromě běhání ale také pracujeme na socializaci, základní poslušnosti, zvyšování sebevědomí a odstraňování strachů. K tomu používáme pozitivní motivaci, různé hry i fígle z kurzů o chování psů, které navštěvujeme.

Do těchto hodin mohou chodit i lidé, kteří mají chrty dva nebo chrta a druhého pejska jiného plemene. Jedinou podmínkou je nošení košíku (náhubku), aby byli všichni v bezpečí.

Chrtí hodiny bývají v neděli odpoledne a mají zvláštní režim přihlašování do hodin. Vždy do pátečního poledne je třeba se na facebooku nebo prostřednictvím SMS přihlásit na hodinu. V pátek večer pak paní učitelka hodiny vypíše, a to tak, aby spolu ve skupině byli psi, kteří se snášejí, a aby jich nebylo příliš mnoho. Hodiny jsou dvě až tři a v každé třídě je maximálně 7 psů, takže je zapotřebí přihlásit se včas, jinak už v hodině nemusí být místo. Do hodiny není možné přijít bez ohlášení.

Adoptovaní chrti u nás mají slevu, a také druhý pejsek se stejným psovodem (pokud se při cvičení střídají), platí méně.

Hodiny povede Kateřina Kelblová.