Velký závod pro malá plemena o brněnskou jitrničku

ikona RSS Velký závod pro malá plemena o brněnskou jitrničku
Kynologický klub BaF sdružuje paní učitelky, které vás učí na hodinách a ještě další lidi, kteří aktivně cvičí své psy, skládají s nimi zkoušky a závodí.  Ředitelka psí školičky (Tamara Šamánková) je jeho předsedkyní :-)

A tento kynologický klub pořádá v sobotu 26.4.2014 ve Zbraslavi u Brna Velký závod pro malá plemena o brněnskou jitrničku. Je to oficiální závod podle Národního zkušebního řádu a je určen pro psy do 45 cm kohoutkové výšky.

Na Moravě se ještě nikdy takový závod nepořádal a my jsme se do toho pustili, protože tvrdíme že „Všichni pejsci jsou chytří a šikovní!" a po pravdě, ti malí jsou mezi velkými služebními plemeny trochu zanedbávaní. Uspořádat a hlavně ke všeobecné spokojenosti provést takový závod není nic jednoduchého. Psi závodí ne jenom v klasické poslušnosti, ale také ve speciálních cvicích. To jsou disciplíny, ve kterých podle pachu vyhledávají předmět svého páníčka mezi jinými, hledají ztracené předměty nebo prohledávají terén a nacházejí předměty, případně ukrytého figuranta. Na závod jsou delegování oficiální rozhodčí z Moravskoslezského kynologického svazu, a tak musí vše klapat.

Na náš závod se přihlásilo 30 závodníků z celé České republiky. Jsou mezi nimi i špičkové týmy, které získaly řadu ocenění na jiných závodech a mají složeno hodně zkoušek.

Aby všechno dobře dopadlo, budu kromě členů našeho klubu potřebovat i pomoc většího počtu dalších lidí.
Proto se obracím na vás s žádostí o pomoc. Máte-li v sobotu 26.4.2014 volno a můžete přijet do Zbraslavi u Brna, můžete se ocitnout uprostřed organizace výjimečného závodu.

Pokud si myslíte, že byste nám mohli pomoci, budu ráda, když mi napíšete. Nemohu vám za váš čas zaplatit, pomocníci dostanou symbolicky jednu hodinu v Psí školičce BaF zdarma, ale domnívám se, že pro některé z vás by mohlo být zajímavé podívat se, jak takové závody probíhají. A třeba se příští rok přihlásit.

Samozřejmě se můžete přijet podívat i jen tak. Hodiny v Kovalovicích o víkendu 26. a 27.4.2014 budou zrušeny, takže můžete využít čas i jako diváci na našem závodě. 

Pokud se chcete o závodě dozvědět více, podívejte se na
www.jitrnicka.estranky.cz .

Také máme na Facebooku událost se stejným jménem:
https://www.facebook.com/events/660482293993887/?fref=ts