Začíná se oteplovat, zahájení školního roku se blíží

ikona RSS Začíná se oteplovat, zahájení školního roku se blíží

Všem loňským žáčkům a letošním nováčkům, kteří mo poslali mailovou adresu, jsem poslala informační mail. Pokud jsem na někoho zapomněla, nebo pokud se k nám chcete přidat, napište mi.

Letos budeme otvírat tyto třídy:

Chrtí speciálka:
Tady se scházejí chrti, většinou adoptovaní za zahraničí po nepříliš příjemných zážitcích profesionálních dostihových chrtů. V bezpečném oploceném prostoru mohou raketovou rychlostí běhat se stejně „praštěnými" kamarády. Učí se nebát se ostatních lidí, trošku poslouchat, ale rádi také překonávají překážky určené mnohem menším pejskům. Otevřeno máme samozřejmě i pro chrty mimo adopční program. (pro adoptované chrty platí speciální finanční podmínky - informujte se).

Bulí speciálka:
Jestli máte doma pitbula, staforda, bulteriéra nebo psa podobného plemene, určitě se vám stalo, že jste zavolali na nějaký cvičák nebo do nějaké psí školy a tam vám řekli, že pejsky těchto plemen neberou. A vidíte, u nás jsme pro ně připravili speciální třídu. Vede ji paní učitelka Tereza, která je připravena vám poradit se všemi úskalími výchovy bujného štěněte nebo dorostence. Váš pejsek si taky může pohrát s kamarády, kteří jsou stejně veselí a plní energie, a vy se seznámíte s páníčky, kteří se vašeho miláčka určitě nebudou bát.

Sportovní třída:
Určena pro dorostence a dospělé pejsky, kteří už alespoň trošku svého páníčka poslouchají. Budeme se učit překonávat překážky podobné těm, které znáte z agility. Naučíme se, jak na ně správně nabíhat, jak je rychle, ale přesně překonávat. Postavíme si malý parkur a uděláme si závody. Budeme se učit rychlý start i zahýbání vlevo a vpravo. Naučíme se i nějaké triky a cviky z tance se psem. (Upozorňuji, že to není profesionální agility trénink ani dogdancing, je to jen pro zábavu)

Příprava na zkoušky z poslušnosti:
V této třídě se budeme věnovat jednotlivým cvikům, které potřebujete ke složení základních zkoušek z poslušnosti, nejčastěji ZOP, ale po domluvě i jiné. Na konci léta uspořádáme srovnávací závod (přizveme externí rozhodčí), abychom zjistili, jak jste se to naučili, a na podzim budete moci složit zkoušku. Třídy budou pravděpodobně dvě - pro malá a velká plemena.

Běžné třídy - štěňátka:
Tady se budou potkávat štěňátka do cca 9 měsíců. Budeme se kamarádit s ostatními pejsky, běhat s nimi po sadu a zvykat si na pohyb ve smečce. Naučíme se dávat pozor, kde je náš páneček, přiběhnout k němu na zavolání, zkusíme nějaké povely - sedni, lehni. Budeme se učit chodit s pánečkem na vodítku i jen tak. Vyzkoušíme, jak se překonávají různé překážky, opatrní získají sebevědomí, zbrklíci se budou učit zpomalit. Naučíme se dávat pac i jiné triky. A hlavně bude spousta legrace a pamlsků. Třídy budou rozděleny podle velikosti plemen, takže budou minimálně dvě - pro malé a velké, loni jsme měli ještě mini - pro čivavy.

Běžné třídy pro dorostence a dospělé pejsky:
Pořádně se vyběháme s kamarády na bezpečném místě. Naučíme se, že přiběhnout k páníčkovi, když zavolá, je moc důležité a je za to velká odměna. Paní učitelka poradí páníčkům, jak zvládnout některé naše zlozvyky, jako je ničení zařízení bytu, skákání na členy rodiny nebo žebrání o jídlo. Naučíme se důležité povely - sedni, lehni, zůstaň, stůj apod. Budeme přelézat přes kladinu, zkoušet proplétání slalomem i zdolávání dalších překážek. Zkusíme, jestli nás bude bavit přinášet míček nebo jiné předměty. A možná se i naučíme válet sudy nebo štěkat na povel.

Běžné třídy budou rozděleny podle velikosti a věku tak, aby ve skupince bylo vždy pět až sedm pejsků, kteří si spolu mohou bezpečně hrát.

Zatím to vypadá, že v neděli budou mít své hodiny paní učitelka Tereza a Martina. To znamená chrti, bulíci a všechny třídy s velkými plemeny včetně přípravy na zkoušky. Podle počtu přihlášených by se sem asi vešla ještě i nějaká třída pro malé pejsky. V sobotu od oběda budu mít své hodiny já (Tamara), tzn. sportovní, a většinu tříd pro malá plemena včetně přípravy na zkoušky. Ještě vám neřeknu, která hodina bude v jakém dni a čase, protože to záleží na tom, kolik žáků se nakonec přihlásí.

Chtěla bych, aby letos byli všichni přihlášeni do konkrétních tříd, protože vzhledem k vašemu počtu není v mých silách každý týden všechny obesílat mailem nebo smskou a čekat, kdo se přihlásí a kdo ne. Samozřejmě bude možné se 24 hodin dopředu omluvit, případně si domluvit přesun do jiné třídy, bude-li tam volno. V příloze jsou ještě pravidla pro placení a docházku.

A jaké jsou nejbližší plány? No, to bude záležet na vývoji počasí. Bude-li se oteplovat a rozmrzne zem, chtěla bych bych poslední víkend v březnu nebo první víkend v dubnu uspořádat brigádu, na které bychom zasázeli živý plot (směrem k příjezdové cestě), opravili oplocení (zajíci se činili), nainstalovali nástěnku a připravili vše na zahájení sezóny. A hned následující víkend můžeme začít.