Jaké pamlsky si mám vzít na cvičení?

ikona RSS Jaké pamlsky si mám vzít na cvičení?

Nejobvyklejší odměnou při výcviku jsou pamlsky. Snadno se s nimi manipuluje a nenarušují psovi soustředění na cvik. Je však třeba mít na paměti několik pravidel.

Především si musíme uvědomit, že rozhodnutí o tom, co je pro psa odměnou a jakou hodnotu ten který pamlskem má, nezáleží na nás, ale na psovi. Názor páníčka a jeho psa na pamlsky se může značně lišit. Proto vyzkoušejte co největší škálu druhů pamlsků a dávejte dobrý pozor, jak vás pes na pamlsky reaguje. Slupne je ihned a rozhlíží se, kde jsou další? Sice pamlsek sní, ale d…

Celý článek >>>

Výstroj pejska pro cvičení a hry

ikona RSS Výstroj pejska pro cvičení a hry

V naší Psí školičce se snažíme, aby se psi i lidé cítili dobře, pohodlně a klidně. Přesto potřebujeme pro výcvik nějaké pomůcky, především proto, abychom všem účastníkům zajistili bezpečí, a pak také proto, abychom celou hodinu nestrávili honěním momentálně nedisciplinovaného žáka po sadu.


Jakou výstroj by tedy pejsek měl mít s sebou na hodinu?


1. Obojek - látkový nebo kožený, pevný, nestahovací
Rozhodně nebudete potřebovat „škrťák", ostnatý ani elektrický obojek, takové věci do naší školičky nepatří. Pokud s takovo…

Celý článek >>>

Hledáme novou paní učitelku nebo pana učitele :-)

ikona RSS Hledáme novou paní učitelku nebo pana učitele :-)

Do naší Psí školičky BaF v Kovalovicích hledáme novou paní učitelku nebo pana učitele.

Chtěli bychom, aby to byl člověk, který má zkušenosti s výchovou a socializací psů různých plemen i stáří. Který pracuje pozitivními metodami a umí komunikovat se psy i lidmi.

Jedná se o práci na několik hodin, momentálně v neděli dopoledne.

Podrobnosti telefonicky nebo mailem.

Máte-li zájem, napište mi něco o sobě na baf@psiskolicka.cz.

Celý článek >>>

Rozvrh 2016

ikona RSS Rozvrh 2016
Letošní sezóna nám chystá zase nová překvapení. O téměř 60 žáčků se musely podělit jen 3 paní učitelky. Katka se totiž stará o malého synka a Kristýna se chystá nastoupit do práce, kde bude muset sloužit i o víkendu. Je možné, že v průběhu roku náš tým opět některá posílí, ale zatím to zvládneme bez nich.
Při sestavování rozvrhu jsme se snažily vejít do časů, které jste uvedli v přihlášce, ale ne vždy se nám to podařilo. Hodiny musí být totiž naplánovány ne jenom podle klientů, ale také podle toho, aby navazovaly hodiny se stejnou p…

Celý článek >>>

Speciální kurz - PES ZÁCHRANÁŘ

ikona RSS Speciální kurz - PES ZÁCHRANÁŘ
Výcvik záchranářských psů se řídí pravidly Mezinárodního zkušebního řádu pro záchranné psy (IRO). Tento řád obsahuje řadu zkoušek v různých stupních obtížnosti. Jedná se zejména o zkoušky :
1. Zkouška záchranného psa stopaře
2. Zkouška záchranného psa v plošném vyhledávání
3. Zkouška záchranného psa ve vyhledávání v sutinách
4. Zkouška záchranného psa lavináře
5. Zkouška záchranného psa ve vodním vyhledávání
Mimo samostatné práce psa, ať už se jedná o stopu či samotné vyhledávání, je navíc kladen důraz i na poslušnos…

Celý článek >>>