Pohyblivá lávka

ikona RSS Pohyblivá lávka

Tak máme novou překážku. Nebo vlastně dvě, ale na stejném principu. Pohyblivé lávky se pohybují na sudech, ale ne moc, proto jsou tam zarážky. Slouží k zlepšení udržení rovnováhy a zvyšování sebevědomí psa. Větší je na sudech o průměru 60 cm, menší má 40 cm.

Tato překážka vypadá velmi jednoduše, ale je docela zrádná. Při každém pohybu psa se totiž hýbe. Přepokládám, že ji nebudete používat bez souhlasu a dozoru učitelky (ale to platí o všech překážkách).

A jak budeme cvičit?

Nejprve pejska na překážku zvedneme. Jen s…

Celý článek >>>

A už to jede!!!!

ikona RSS A už to jede!!!!

Zahájili jsme pátou sezónu Psí školičky BaF v Kovalovicích!

Přihlásilo se více než 70 žáčků, ze kterých jsme vytvořili 13 tříd, a učit je budou čtyři paní učitelky.

V sobotu před polednem mají své hodiny nejprve velcí a potom malí pejsci s Tamarou.

Po obědě nastupují minipsi, pak třída zaměřená na poslušnost pro pokročilejší pejsky, sportovní třída a nakonec poslušnost pro začátečníky. Tyhle čtyři třídy vede Kristýna.

V neděli ráno začínají velcí psi - pokročilí, pak následují nováčci a nakonec střední p…

Celý článek >>>

Připravujeme pátou sezónu

ikona RSS Připravujeme pátou sezónu
Venku sice mrzne a leží sníh, ale když vykoukne sluníčko a začnou štěbetat kosáci, můžeme si představit, že za měsíc už bychom třeba mohli začít cvičit.

Naše školička je určena pro páníčky, kteří nemají ambice na velké závody, skládání vrcholových zkoušek a účast v soutěži „Česko hledá talent". Je tady hlavně pro pejsky. Pro všechny, kteří nechtějí jen ležet na gauči, chtějí se potkávat s čtyřnohými kamarády, vyzkoušet si nějakou překážku, naučit se, jak co nejlépe vycházet se svým dvounohým partnerem, a třeba nacvičit …

Celý článek >>>

Domluvte se se svým psem (přenáška)

ikona RSS Domluvte se se svým psem (přenáška)

KDY:

v úterý 12.2.2013 od 17.30 do 19.30 hodin

KDE:

Prostory HELP reality s.r.o., Brno, tř. Kpt. Jaroše 18  

KDO:

Ing. Tamara Šamánková

O ČEM:

- Co mám dělat, aby mi pes rozuměl

- Co je to "pozitivka"

- Jak funguje "klikání"

- Nejčastější chyby při komunikaci

- Obvyklé problémy a jak na ně

Hodinu vám budu něco povídat podle sebe, hodinu se budu věnovat konkrétním problémům nebo otázkám, pokud mi je dopředu napíšete.

Vstupné 80,-Kč.

Prosím, zaevidujte na baf@psiskolicka.cz nebo na F…

Celý článek >>>

Jak přežít Vánoce se psem

ikona RSS Jak přežít Vánoce se psem
Teplota klesla k nule nebo ještě níže, napadl sníh a pro mnoho mladých pejsků je to první setkání s tímto přírodním jevem. Ke všemu se ještě blíží pro psy nejvíce stresující období roku - Vánoce a Silvestr. Tady je několik rad, jak svého čtyřnohého kamaráda bezpečně provést úskalími, které zima přináší.

Sníh

Většina psů má sníh ráda - alespoň ten první. Je to přece legrační, jedlá vrstva, která se práší na všechny strany a studí do čumáčku. Přináší s sebou ale také několik nepříjemností: lepí se na tlapky, kde mů…

Celý článek >>>