Falcův memoriál - 3.ročník

ikona RSS Falcův memoriál - 3.ročník
Tradičně první neděli v listopadu (2.11.2014) proběhne v Psí školičce BaF v Kovalovicích školní závod - Falcův memoriál, tentokrát již 3. ročník.
Během několika dnů zveřejním podrobné propozice, ale počítejte s podobným průběhem, jako v roce 2013. Závodníci budou předvádět poslušnost (základní povely), obratnost (překážky), šikovnost (triky), znalosti (z oboru kynologie) a bude i překvapivá disciplína. Vyhlásíme nejsympatičtějšího účastníka, budou ukázky činností se psy a samozřejmě tombola.
Novinkou letošního ročníku bude Závod …

Celý článek >>>

Zkouška ovladatelnosti psa – Kovalovice, 11.10.2014 (sobota)

ikona RSS Zkouška ovladatelnosti psa – Kovalovice, 11.10.2014 (sobota)

Někteří z žáčků Psí školičky BaF již se svým pejskem za dobu, co školičku navštěvují, udělali značné pokroky. Proto jsme se rozhodli nabídnout vám možnost složení jedné ze základních zkoušek z poslušnosti přímo ve školičce v Kovalovicích, v prostředí, které znáte.

Jedná se o

Zkoušku ovladatelnosti psa (ZOP) podle řádu Kynologické jednoty ČR Brno.

Zkouška se skládá ze dvou částí - základní, kterou provádí vždy jeden psovod se svým psem, a ze cviků skupinových a speciálních.

V základní části se bude přezkušo…

Celý článek >>>

Prázdninová fotosoutěž

ikona RSS Prázdninová fotosoutěž

Fotíte rádi aktivní pejsky různých ras? Tak tady je  příležitost!

Přijďte na některou hodinu do naší Psí školičky BaF v Kovalovicích a foťte. Pošlete mi fotky na mail. Zveřejním je na facebooku a po dobu jednoho týdne se budou „lajkovat". Kdo získá nejvíc „líbí se mi", vyhraje jednu hodinu v Psí školičce BaF Kovalovice zdarma. Může ji využít pro svého psa nebo někomu darovat. Každý týden jedno kolo.

První kolo focení od 10.7.2014 do 16.7.2014.

Postup:
1. Přijďte na některou hodinu ve čtvrtek, v sobotu nebo v neděli (rozpis je …

Celý článek >>>

Speciál agility pro žáky Psí školičky BaF

ikona RSS Speciál agility pro žáky Psí školičky BaF

Zvládá váš pejsek jednotlivé překážky i jejich jednoduché kombinace? Chcete si s ním vyzkoušet náročnější sekvence? Zajímá vás, jak vypadají opravdové parkury na agility?

Přijďte strávit celé dopoledne s překážkami!

Psí školička BaF zve své žáky na Speciál agility
v sobotu 19.7.2014 od 8 do 11 hodin v Kovalovicích.

Na co se můžete těšit:
- teorie (zkušební řád, kategorie)
- orientační měření psa, zařazení do velikostní kategorie
- příprava na výkon, skoková gymnastika
- základy vedení na parkuru, slepý parkur
- s…

Celý článek >>>

V Psí školičce prázdniny nemáme :-)

ikona RSS V Psí školičce prázdniny nemáme :-)

Zatímco žáci běžných škol si vyzvedli vysvědčení a odjeli na tábory, k babičce nebo k moři, v naší Psí školičce začíná nejrušnější sezóna. Pěkné počasí a dlouhé dny je přece nejlepší využít ve společnosti svého čtyřnohého kamaráda.

Na prázdniny připravujeme několik akcí, se kterými vás postupně seznámíme. Kromě běžných hodin budete mít možnost vyzkoušet si základy opravdového „agilitění", připravit se na výstavu - ať už plemen ušlechtilých nebo „voříšků", nebo zkusit, jestli to vašemu pejskovi dobře čuchá. A …

Celý článek >>>