Falcův memoriál waterproof

ikona RSS Falcův memoriál waterproof

V Psí školičce BaF mají zvláštní školní rok. Začíná obvykle v dubnu, když oschne bláto, začne rašit tráva a stromy začínají vystrkovat první lístky. Do školy se chodí i celé léto a s podzimem se snaha učitelek žáky něco naučit ještě stupňuje. Je to proto, že se blíží konec psího školního roku a s ním i pravidelný školní závod pořádaný v Kovalovicích - Falcův memoriál. Na něm mohou žáci ukázat, co se naučili, a porovnat své dovednosti s ostatními.

Ani letos tomu první listopadovou neděli nebylo jinak. Navzdory nepříznivému po…

Celý článek >>>

2. ročník Falcova memoriálu se blíží

ikona RSS 2. ročník Falcova memoriálu se blíží

Tradičně první neděli v listopadu proběhne v Psí školičce BaF v Kovalovicích školní závod - Falcův memoriál, tentkrát již 2. ročník.

Do konce týdne zveřejním podrobné propozice, ale počítejte s podobným průběhem, jako v roce 2012.  Závodníci budou předvádět poslušnost (základní povely), obratnost (překážky), šikovnost (triky), znalosti (z oboru kynologie) a bude i překvapivá disciplína. Vyhlásíme nejsympatištějšího účastníka, budou ukázky činností se psy a samozřejmě tombola.

Stejně jako loni bude závod otevřený, to zname…

Celý článek >>>

Přehřátí u psů

ikona RSS Přehřátí u psů
S nastupujícím létem a se zvyšující se venkovní teplotou nastává období, kdy je potřeba dát pozor na svého psa (ale i kočku), aby se nepřehřáli.

Přehřátí neboli hypertermie je stav odlišný od horečky, avšak s podobnými příznaky. Vzniká tehdy, když je přívod tepla do organismu vyšší než jeho výdej do okolí. Dobrou modelovou situací je pes zavřený v autě na slunci.
Přehřátí je akutní život ohrožující stav, který je potřeba akutně řešit (na rozdíl od horečky).

Jak přehřátí předejít?

1. NIKDY nenechávejte psa v autě. My…

Celý článek >>>

Pohyblivá lávka

ikona RSS Pohyblivá lávka

Tak máme novou překážku. Nebo vlastně dvě, ale na stejném principu. Pohyblivé lávky se pohybují na sudech, ale ne moc, proto jsou tam zarážky. Slouží k zlepšení udržení rovnováhy a zvyšování sebevědomí psa. Větší je na sudech o průměru 60 cm, menší má 40 cm.

Tato překážka vypadá velmi jednoduše, ale je docela zrádná. Při každém pohybu psa se totiž hýbe. Přepokládám, že ji nebudete používat bez souhlasu a dozoru učitelky (ale to platí o všech překážkách).

A jak budeme cvičit?

Nejprve pejska na překážku zvedneme. Jen s…

Celý článek >>>

A už to jede!!!!

ikona RSS A už to jede!!!!

Zahájili jsme pátou sezónu Psí školičky BaF v Kovalovicích!

Přihlásilo se více než 70 žáčků, ze kterých jsme vytvořili 13 tříd, a učit je budou čtyři paní učitelky.

V sobotu před polednem mají své hodiny nejprve velcí a potom malí pejsci s Tamarou.

Po obědě nastupují minipsi, pak třída zaměřená na poslušnost pro pokročilejší pejsky, sportovní třída a nakonec poslušnost pro začátečníky. Tyhle čtyři třídy vede Kristýna.

V neděli ráno začínají velcí psi - pokročilí, pak následují nováčci a nakonec střední p…

Celý článek >>>